Jdi na obsah Jdi na menu
 


NOVINKY

28. 1. 2007

20. 4. 2008 - byli jsme s Kerdou na MVP v Českých Budějovicích, kde byla vystavována jeho kamarádka Greta Corso of Bajer a bráška Kris Mao - Dao (pro Krise a jeho páníčky to byla úplně první výstava). Kerda má do vzhledu typického kaníka dost daleko, takže opět jel pouze jako divák.

Nedostatky v Kerdově exteriéru nepovažuji za žádnou tragédii, protože CC jsou krásní především svou povahou a jejich vzhled je jen "třešinka na dortu". Když jsem si Kerdu jako drobounké cca 3,5 kg vážící štěňátko v 7 týdnech brala (byl to opravdu drobeček), tak jsem si domů chtěla přivézt pejska s povahou loupežníka, a to se mi splnilo!  I když Kerdova sebevědomá povaha přímo volá po využití na poli sportovní kynologie, bohužel při větší zátěži má zdrav. problémy (zejména napadá na pravou přední nohu), takže plánovaný intenzivní výcvik u něho nebude připadat v úvahu. Cvičíme tedy zatím jen pro radost a bez jakýchkoliv ambicí, a to hlavně obrany a sem tam trošku poslušnosti, aby se neřeklo. Je to škoda a docela mě mrzí, že to tak dopadlo, ale stejně bych Kerdu za žádného "šampiona" nevyměnila.

 

    

9. 3. 2008 - výlet do Tábora za Monikou a bráchou Krisem. Sraz proběhl na cvičáku, takže bylo i kousání...fotky z výletu ve fotogalerii.

Obrazek

     

11. 2. 2008 - V Jihlavě se za námi stavil bráška Kris se svým parťákem - boxeřím miminem Denym. S jejich páníčky Monikou a Tomášem jsme pokecali u kafe a potom jsme šli společně kluky vyvenčit. Kris s Denym mají své stránky, tak mrkněte na http://krismaodao.blog.cz

  

Obrazek

 

10. 2. 2008 - po roce jsem opět vzala Keryho na čumendu na MVP do Brna. Kery se choval vzorně, je to šéfík a nic ho jen tak nerozhází. Jelikož Kery na výstavě vyloudil různé dobroty (žvýkací tyčinky, kousek bramboráku, langoše a kousky krůtího stehna), byla jsem zvědavá, jestli cesta z Brna domů nebude díky této směsici v Keryho bříšku přinejmenším dobrodružná. Ale naštěstí má Kery kachní žaludek a auto zůstalo bez úhony.

Na výstavě se mi opravdu moc líbil Akki z Vanderlindu, elegantní pes, který nakonec celkově vyhrál. Z fenek mě nejvíce zaujala Black Lady Beroan Bohemia corso.   

  

  

5. 2. 2008 - výlet s Katkou Havelkovou a jejími fenkami Terezou a Gretou.

Obrazek

  

23. 1. 2008 - Kery - nácvik obran na cvičáku v Jihlavě

ObrazekObrazekObrazek

  

  

3. 8. 2007 - do fotogalerie přidáno pár fotek z chalupy

  

28. 7. 2007 - Kerymu je jeden rok, váží cca 43,5 kg a probíhá u něj naplno puberta! Kery vyrostl ze štěňátka a tím pádem už je téměř jasné, že jeho plánovaná výstavní kariéra skončila dříve než začala (Kery měl být pes s výstavními předpoklady a do chovu). Zřejmě však bude drobnější a sušší, vypadá spíš jako fenka. Navíc má  nůžkový skus. Bude proto do budoucna zastávat důležitou roli rodinného psa. Vzhledem k tomu, že se od malička chová jako "velký šéfík", mohl by z něj být časem dobrý obranář.      

  

Obrazek

                             Kery, Terezka, Greta a Charlie

  

13. 7. - 15. 7. 2007 - VÝCVIKOVÝ VÍKEND V ČERVENÉ ŘECICI SE ZAMĚŘENÍM NA OBRANY.

V pátek večer jsme odjeli do Pelhřimova, kde se nejdříve na sídlišti dělali frekvence - jen Charlie, Kerymu jsem našlápla rovnou krátkou stopy (stále ty stopy odbývám, budu se muset přinutit a začít je s Kerym pořádně dělat). Poté jsme se přesunuli do průmyslového areálu, kde se nejdříve cvičili revíry a avizace. S Kerym jsme dělali jen avizaci. Kery byl už ospalý a figuranta tentokrát našel až po upozornění. Za odměnu dostal kousnout a šel chrnět do auta, je to přece jen pořád odrostejší mimino. Nakonec se nacvičovalo vyhledávání aportu (jen Charlie) a skončili jsme cca v 1 hod. v noci. Celá sobota patřila obranám. Bylo naprosto vražedné vedro a odpoledne jsme přesunuli na louku u lesa, kde byl alespoň trochu stín. Kery mě při obranách velmi potěšil, má chuť bojovat i pěkné plné zákusy. V neděli se pokračovalo v nácviku obran a Kery opět kousal k mé spokojenosti. Po obědě se VV ukončil. Tentokrát díky tropickému počasí byl pro mě i kluky víkend velmi náročný, ale přežili jsme!!!

      

23. 6. 2007 jsme se vypravili na cvičák do Dačic, abychom měli možnost zakousat si na jiného figuranta. Překvapením bylo, že dačický cvičák přímo sousedí se sportovní střelnicí, kde se po celou dobu  naší návštěvy střílelo jako u Verdunu. Naštěstí kluci reakci na střelbu nemají, takže jim ta kanonáda nevadila a výcvik proběhl v pohodě.  

 

18. 5. - 19. 5. 2007 - účast na výcvikové akci, která se konala v Červené Řečici.

Výcvik byl zaměřen především na obrany a pachové práce. Po přijezdu v pátek večer jsme si zacvičili poslušnost a překážky. Potom jsme čekali, až bude venku pořádná tma a kolem 22:30 hod. jsme vyrazili na avizace a revíry. Kery byl nejmladší a něco takového dělal poprvé, přesto ukrytého figuranta bez problémů označil - přímo mě vtáhl k jeho úkrytu. Po avizaci byl v plánu noční přepad - Kery opět figuranta správně avizoval a při přepadu šel ihned do zákusu (zatím na hadr). Velice mě potěšil, protože zakročil tiše a okamžitě, vůbec nezaváhal. Nakonec probíhali noční revíry a cca v 1:30 hod. jsme šli do hajan. Druhý den ráno jsme po snídani odjeli na stopy - tam má Kery zatím rezervy, protože stopám se věnuji hlavně s Charliem a Keryho dost odbývám. Kerymu jsem v jetelině našlápla dvě rovné stopy - první vypracoval vcelku slušně, druhá byla horší, Kery už ztrácel zájem. Odpoledne patřilo nácviku obran. Navečer jsme pěkně utahaní odjížděli do Jihlavy.  Celá akce byla super. Účastníky byli kromě Keryho a Charlieho dva velcí knírači, beauceron, argentinská doga, tři němečtí ovčáci a rotvajler.  

   

4. 5. 2007 - jela jsem s Kerym na předběžný rtg k MVDr. Melounovi do Chotěboře. Rtg kyčlí dopadl dobře, zatím to vypadá čistě!!! Ale samozřejmě Kerymu je teprve 9 měsíců, tak nelze činit žádné předčasné závěry.  

 

Obrazek20. 4. 2007 - přidáno pár fotek z nácviku obran do fotogalerie "výcvik".

         

 

11. 2. 2007 jsme s Kerym byli jako diváci na MVP v Brně. Kery byl v podobném prostředí poprvé a udělal mi velkou radost, protože spoustu psů a lidí, tlačenici, hluk a vše ostatní, co k velkým výstavám patří, zvládl naprosto suverénně a s přehledem, neprojevil sebemenší nervozitu nebo bázlivost.   

   

28. 1. 2007 bylo Kerymu půl roku.  

Obrazek